Starożytność

5 najlepszych atrakcji turystycznych w Grecji

grecja-atrakcje

Najważniejsze wydarzenia w Atenach, stolicy Grecji.

Ateny to stolica Grecji i jedno z najstarszych miast w Europie. Jest to tętniąca życiem metropolia o bogatej historii i kulturze sięgającej starożytnej cywilizacji greckiej.

Miasto oferuje obszerną wycieczkę po swoich starożytnych miejscach, w tym na Akropolu, Wzgórzu Lykabettus i Stadionie Panathenaic. Akropol jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i obejmuje niektóre z najważniejszych budynków w całej zachodniej cywilizacji.

Ateny mają również bogate życie nocne z mnóstwem barów i klubów do wyboru. Warto również poświęcić czas na zwiedzanie wielu ulic i placów miasta, ponieważ są one wypełnione piękną architekturą i zabytkami, które warto zobaczyć z bliska.

5 najlepszych zabytków w Grecji

Oto najstarsze i najpiękniejsze zabytki w Grecji.

Ateny – przegląd

Ateny to miasto w Grecji, które niegdyś było stolicą starożytnej Grecji. Ateny są także domem dla wielu starożytnych ruin, w tym świątyń, teatrów i innych. Był także ośrodkiem edukacji i kultury starożytnego świata.

Rząd aten składał się z trzech gałęzi: wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej. Władza wykonawcza składała się z rady zwanej „boule”. Władzę ustawodawczą tworzyło zgromadzenie ludowe zwane „ekklesią”. I wreszcie, istniała niezależna gałąź sądownicza z własnymi sądami i sędziami, zwana „dikasteria”.

Akropol — najwspanialszy i najsłynniejszy zabytek ateński

Akropol to jeden z najsłynniejszych i najwspanialszych zabytków Aten. Jest symbolem władzy, chwały i bogactwa. Akropol jest klasycznym przykładem Złotego Wieku Aten, który charakteryzował się wartościami demokratycznymi, osiągnięciami w sztuce i architekturze oraz dorobkiem intelektualnym i artystycznym. Akropol na przestrzeni wieków był inspiracją dla wielu artystów.

Meteory – Jeden z najbardziej unikalnych zabytków w Europie

Kompleks Meteory to jeden z najbardziej unikalnych zabytków w Europie. Klasztor został zbudowany na skale o wysokości około 300 metrów i stoi tam od wieków.

Klasztor stał się popularny ze względu na swoją historię i liczne legendy, które go otaczają. Jedna z legend mówi, że na szczycie tej skały mieszkał mnich pustelnik, który przeżył, jedząc zioła, rośliny i korzenie.

Inna legenda mówi, że mnich z klasztoru codziennie schodził do doliny po wodę z pobliskiego źródła. Pewnego dnia zobaczył przelatującego nad nim orła ze swoją zdobyczą w szponach. Orzeł upuścił zdobycz i spadła przed nim na ziemię. Podniósł zdobycz i dowiedział się, że to jajo, z którego wykluło się niemowlę.

Delphi — starożytna świątynia Wyroczni z fascynującą historią

Wyrocznia delficka była najbardziej szanowaną i znaną wyrocznią w starożytnej Grecji. Była to świątynia poświęcona Apollinowi i Atenie, bogom proroctwa, wróżbiarstwa i mądrości.

Świątynia znajduje się w Grecji, na zboczu góry Parnas. Jest to stanowisko archeologiczne z ruinami z różnych okresów. Świątynia została zbudowana na szczycie naturalnej szczeliny w ziemi, która wydzielała opary, które uważano za boskie.

Natomiast, jeżeli wybierasz się na urlop na Wyspy Kanaryjskie, nie zapomnij sprawdzić najlepszych atrakcji na Kanarach.